Repertuar Planetarium

W repertuarze mamy cztery seanse:

„Czy jest tam kto?” – seans poświęcony poszukiwaniu życia w kosmosie. Opowiada o warunkach panujących na planetach i innych ciałach Układu Słonecznego oraz o odkryciach planet pozasłonecznych. Pokazywane są gwiazdozbiory nieba północnego i południowego. Zawiera fragmenty wideo.
Gramy w godzinach:
9.30
10.20
13.40
15.20
Dodatkowe seanse (dla grup zorganizowanych oraz w przypadku braku miejsc na seansach stałych): 11.10, 12.50, 14.30

„Przygoda na Księżycu” – pokaz dla najmłodszych widzów. Kosmiczni bohaterowie Flix i Brogen lądują na Księżycu i oglądają Ziemię oraz gwiazdy z tej perspektywy. Seans z dużą ilością animacji (wideo).

Wyświetlany na życzenie po wcześniejszej rezerwacji (e-mail: planet@frombork.art.pl; tel. 55 244 00 88) oraz w soboty i niedziele o godz. 14.30.

„Niedostępna gwiazdka” – seans przeznaczony dla dzieci. W trakcie seansu prezentowane są gwiazdozbiory nieba północnego w różnych porach roku oraz gwiazdozbiory nieba południowego: Komentarzem jest dialog między „Księżycem” a „Gwiazdką Polarną” – w prosty sposób oprowadzają dzieci po sferze niebieskiej. Prezentacja zawiera dużo gwiaździstego nieba, niewielka ilość wideo.

Wyświetlany na życzenie po wcześniejszej rezerwacji (e-mail: planet@frombork.art.pl; tel. 55 244 00 88) oraz w soboty i niedziele o godz.12.00.

„O obrotach” – seans poświęcony teorii heliocentrycznej Mikołaja Kopernika i jego dziełu. Ilustruje obserwowane skutki ruchów Ziemi według opisów zawartych w „De revolutionibus”. Przedstawia jak dalece poszerzyła się wiedza na temat Układu słonecznego od czasów Kopernika. W seansie wykorzystano fragmenty „De revolutionibus” w polskim tłumaczeniu oraz w oryginale. Zawiera fragmenty wideo.

Gramy na życzenie, po wcześniejszej rezerwacji (e-mail: planet@frombork.art.pl; tel. 55 244 00 88).

Muzeum zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru.

Powrót