Repertuar Planetarium

W repertuarze mamy trzy seanse.

Aktualnie prezentowany jest nowy pokaz, zatytułowany „Czy jest tam kto?”.
Dla najmłodszych widzów przeznaczony jest seans: „Niedostępna gwiazdka”.

„Czy jest tam kto?” – seans poświęcony poszukiwaniu życia w kosmosie. Opowiada o warunkach panujących na planetach i innych ciałach Układu Słonecznego oraz o odkryciach planet pozasłonecznych. Pokazywane są gwiazdozbiory nieba północnego i południowego. Zawiera fragmenty wideo.
Gramy w godzinach:
9.30
10.20
12.00 (w tygodniu)
13.40
15.20
Dodatkowe seanse (dla grup zorganizowanych oraz w przypadku braku miejsc na seansach stałych): 11.10, 12.50, 14.30 (w tygodniu)

„Niedostępna gwiazdka” – seans przeznaczony dla dzieci. W trakcie seansu prezentowane są gwiazdozbiory nieba północnego w różnych porach roku, oraz gwiazdozbiory nieba południowego: Komentarzem jest dialog między „Księżycem” a „Gwiazdką Polarną” – w prosty sposób oprowadzają dzieci po sferze niebieskiej.
Seans prezentujemy tylko w weekendy:
12.00
Dodatkowy seans (dla grup zorganizowanych oraz w przypadku braku miejsc na seansach stałych): 14.30

„O obrotach” – seans poświęcony teorii heliocentrycznej Mikołaja Kopernika i jego dziełu. Ilustruje obserwowane skutki ruchów Ziemi według opisów zawartych w „De revolutionibus”. Przedstawia jak dalece poszerzyła się wiedza na temat Układu słonecznego od czasów Kopernika. W seansie wykorzystano fragmenty „De revolutionibus” w polskim tłumaczeniu oraz w oryginale. Zawiera fragmenty wideo.

Powrót