Zwiedzanie Parku Astronomicznego

Zapraszamy do  zwiedzania Parku Astronomicznego Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku.

Niebo kwietniowe 2018 – informacje

Niebo majowe 2018 -informacje

W okresie od 01.stycznia  do 30 kwietnia 2018 r. Park Astronomiczny otwarty dla zwiedzających w godzinach 9.00 – 16.00, od wtorku do niedzieli.

Ceny biletów normalny – 10 zł, ulgowy – 6 zł.

Na nocne pokazy nieba zapraszamy przy dobrej pogodzie w każdą sobotę od godziny 20.00 do 22.00.

Opłata za pokazy nieba: normalna 15 zł, ulgowa 10 zł od osoby.

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszą rezerwację pokazu. Istnieje możliwość organizacji pokazu w inny dzień tygodnia.

Rezerwacji prosimy dokonywać telefonicznie lub pocztą elektroniczną
tel. 55 243 80 88 e-mail: park@frombork.art.pl.

 

Park Astronomiczny Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku mieści się na Górze Żurawiej, 1,5 km od Fromborka, w połowie drogi między miastem a miejscowością Ronin.

Wieża obserwacyjna i jeden z nowych pawilonów w Parku Astronomicznym

Park Astronomiczny Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku to miejsce, w którym można zaobserwować jak zmieniały się instrumenty astronomiczne na przestrzeni kilkuset lat – od  wieku XVI do XX.
Prezentowane są w nim kopie przyrządów Mikołaja Kopernika, który był jednym z ostatnich astronomów korzystających z instrumentów, jakich używano w starożytności; kopie lunet, których używali Jezuici w Kaliszu na początku XVII wieku do obserwacji plam słonecznych, a także dziewiętnastowieczne i dwudziestowieczne teleskopy.

Teleskop zwierciadlany typu Cassegrain firmy Uniwersał. Średnica zwierciadła 650 mm. Ogniskowa 6880 mm. Służy do obserwacji słabych obiektów jak gromady gwiazd, mgławice czy galaktyki.

Park Astronomiczny powstał z Programu Operacyjnego Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007 – 2013 i  z funduszy samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.